هنگامی که شما به دنبال جلوگیری از بیماری ورم لثه یا بیماری لثه هستید، مهم است که هر روز دهانشویه را در برنامه مراقبت از دهان خود قرار دهید. حین استفاده  از دهانشویه ها همانطور که آن ها با هم را مقایسه می کنید، متوجه خواهید شد که برخی از آن ها تنفس بهتر، بعضی ها از مزایای ضد نفخ برخوردار هستند، بعضی دیگر به جلوگیری از ورم لثه کمک می کنند، و گاهی اوقات شما می توانید ترکیبی از این مزایا را در یک دهانشویه خوب پیدا کنید. با ما همراه باشید تا با ذکر چند نکته در خصوص خرید بهترین دهانشویه دندان به  شما کمک کنیم خرید خوبی داشته باشید.

بیماری لثه چیست؟

بیماری های لثه از شایعترین علل مراجعه افراد به کلینیک های دندانپزشکی هستند. این بیماری ها اغلب با ورم لثه و التهاب آن همراه  هستتند. جینجویت و بیماری پریوودنتال مهمترین بیماری های مربوط به لثه هستند. این بیماری ها باعث تخریب بافت لثه میشوند و علاوه بر سلامتی عمومی بدن  تهدید جدی برای زیبایی طرح لبخند نیز به شمار میروند.

بهترین روش درمان بیماری لثه چیست؟

این بیماری را هرچه زودتر درمان کنیم بهتر است زیرا  میتواند باعث عفونت لثه، استخوان فک و حتی مشکلات قلبی شود. درمان اولیه شامل پیشگیری است، درمان  ثانویه شامل جرم گیری دندان و درمان نهایی شامل انواع جراحی های لثه است. گاهی اوقات در کنار این روش های برای بهبود طرح لبخند اقدامات زیر نیز در نظر گرفته میشود:

نکته: چنانچه نبود دندان یا از دست رفتن تعدادی از دندان ها باعث ایجاد بیماری لثه شده باشد در کنار روش های درمان از جایگزین  های دندان مانند ایمپلنت دندان نیز استفاده میشود.

کدام دهانشویه برای شما بهترین است؟

یکی از کارهایی که افراد مبتلا باید انجام دهند تسکین و کاهش ورم لثه است که به  روش های مختلفی انجام داده میشود. هر روشی که بتواند ورم و التهاب بافت را کاهش دهد یا بخواباند میتواند به کاهش تورم بافت لثه نیز کمک کند. یکی از این روش ها  استفاده از بهترین دهانشویه ها است. دهانشویه ها میتوانند تحریک لثه را کاهش داده و به درمان بیماری آن کمک کند. بهترین دهانشویه آن است که حاوی فلوراید باشد و میزان تحریک ساختارهای دهان توسط آن ناچیز و حداقلی باشد.

حین انتخاب بهترین دهانشویه که میزان ورم لثه را کاهش میده به دو عامل اصلی زیر توجه کنید:

  1. شستشوی دهان با الکل

الکل یک جزء اصلی در بسیاری از دهان شویه ها است، که برخی از آنها باعث ایجاد احساس سوزش در دهان می شوند. در حالی که دهانشویه های مبتنی بر الکل کمک می کنند تا اثرات باکتری های را از بین ببرند، احساس سوزش باعث می شود دهانوشه های حاوی  ارصد بالای الکل را یک دهانشویه خوب در نظر نگیریم. سعی کنید میزان شوینده های موجود در مایع شستشوی انتخابی شما متعادل باشد. این امر مخصوصا در دندانپزشکی کودکان و دندانپزشکی بارداری بسیار بسیار حائز اهمیت است.

  1. دهانشویه برای لثه های حساس

برخی از مواد تشکیل دهنده دهانشویه ها بعضی افراد را تحریک می کنند، مخصوصا افرادی که لک های حساس دارند. شما همچنین ممکن است دهان خود را برای یک مدت کوتاه پس از یک روش دندانپزشکی حساس تر است. اگر دندان حساس دارید، دهانشویه بدون الکل را در نظر بگیرید. این می تواند به شما در جلوگیری از احساس سوزش ما در مورد بالا صحبت می کند و در عین حال مزایای بهداشت دهانشویه را نیز ارائه می دهد. این می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد، اگر بخواهید یک نوع دهانشویه را برای تمام خانواده خریداری کنید و خانواده تان شامل کودکان یا نوجوانان مدرسه ای است.

دهانشویه Crest Pro-Health همه بدون مشروبات الکلی و حفاظت از مناطقی است که دندانپزشک بیشتر آن را بررسی می کند، علاوه بر جلوگیری از حفره ها، تقویت مینای دندان، تمیز کردن دندان ها و لثه ها و احیا کردن نفس برای دهان سالم تر.

دهانشويه Crest برای ورم لثه و بيماری لثه

ارقام زیادی از دهانشویه ها وجود دارد و بسیاری از آنها دارای ترکیبات هستند، بنابراین انتخاب یک دهانشویه می تواند کمی سخت باشد. به همین دلیل استفاده از دهانشویه Crest® PRO-HEALTH® یک گزینه عالی برای جلوگیری از ورم لثه است که 99٪ از میکروب ها را می کشد * که باعث ایجاد پلاک، ورم لثه و نفس بد و بدون سوزاندن الکل می شود. همراه با Crest Gum Detoxify به عنوان خمیر دندان روزانه خود، برنامه پیشگیری از ورم لثه در منزل برای شروع بسیار خوب خواهد بود.