اگر شما هم قصد دارید که با ارتودنسی فاصله دندان جلو آشنا شوید، لطفا با ما همراه باشید.

ارتودنسی فاصله دندان جلو

هنگامی که بزرگترین نگرانی شما برای لبخند زدن فاصله زیاد دندانهای جلویی است، ممکن است از خود بپرسید که چرا متخصصان ارتودنسی فقط از بریس ها برای ترازبندی شش دندان اول استفاده می کنند. در حالی که مواردی وجود دارد که شش دندان جلویی آنها تراز است ولی سایر دندانهای آنها نامرتب و کج است.

آیا می توانید فقط دندانهای جلویی را صاف کنید؟ آیا می توان بریس ها را بین 3تا 6 ماه استفاده کرد؟ مزایای این بریس های سریع چیست؟ چه چیز دیگری ممکن است بخواهید در نظر بگیرید.

آیا می توانید فقط دندانهای جلویی را صاف کنید؟

معالجه شش دندان جلو کاملاً برای بهبود زیبایی این دندان ها و داشتن لبخندی زیبا است و بیشترین محبوبیت را در بین بزرگسالان دارد. برخی از مارک های لوازم ارتودنسی وجود دارند که در این نوع درمان تخصص دارند و این بدان معناست که در برخی موارد می توان فقط دندانهای جلوی خود را صاف کرد. در اینجا آنچه را که باید در مورد قرار دادن بریس های شش دندان های جلویی خود بدانید آورده شده است.

دلیل اصلی اینکه بیماران ممکن است به جای دنبال یک درمان کامل، بریس را فقط برای شش دندان جلویی خود انتخاب کنند، کوتاه بودن بازه زمانی و کاهش هزینه قابل برای آنها قابل درک است.

به طور متوسط ​سرعت درمان فاصله دندان های جلویی  ممکن است بین 3 تا 6 ماه طول بکشد، بسته به نوع دندان و شکل منحصر به فرد آن دارد. این درمان احتمالا کمتر از نیمی از زمان درمان کامل باشد که ممکن است بین 1 سال تا 3 سال طول بکشد. با این حال، کاهش زمان درمان معمولاً با محدودیت درمان همراه است.

توجه به این نکته مهم است که درمان ها می توانند سریعتر انجام شوند، در حالی که برخی از درمان ها کمی بیشتر طول می کشد. همه چیز بستگی به شلوغ بودن یا فاصله دندان های شما دارد.

مزایای بریس ها چیست

ارتودنسی فاصله دندان جلو

ارتودنسی فاصله دندان جلو

بزرگسالان به احتمال زیاد فقط برای دندانهای جلویی خود از بریس استفاده می کنند. بسیاری از افرادی که این نوع بریس ها را انتخاب می کنند؛ زیرا نمی خواهند متعهد به درمان طولانی مدت شوند. همچنین ممکن است برای بی نظمی فک نیازی به درمان ارتودنسی نداشته باشند و به سادگی می خواهند ظاهر لبخند خود را بهبود بخشند.

چندین گزینه کامل بریس درمانی برای بزرگسالان وجود دارد که قابل توجه نیستند و موارد اساسی مانند فک های نامرتب را برطرف می کنند، اما این گزینه سریعتر ممکن است برای افرادی که به دنبال دندان های صاف تر هستند بدون اینکه دندانهای نیش خود را صاف کنند مناسب باشد.

بسیاری از بزرگسالان معتقدند که بریس فقط برای صاف کردن دندان کاربرد دارد، اما این فقط یکی از افسانه های ارتودنسی است . از آنجا که بریس ها برای شش دندان جلوی شما فقط برای زیبایی هستند ، بنابراین دلیل اصلی شلوغی دندان، درد فک یا بد گزیدگی را برطرف نمی کنند. بدین ترتیب، آنها توسط اکثر متخصصان ارتودنسی یک درمان ناقص محسوب می شوند.

بریس دندان جلو :

اگر ترجیح می دهید فقط برای شش دندان جلویی خود بریس تهیه کنید، بی نظمی های فک و مشکلات اساسی در مورد نیش شما برطرف نمی شود. خطرات بالقوه طولانی مدت در ارتباط با این درمان ناقص وجود دارد ، از جمله درد ف ، ساییدگی غیر طبیعی دندان ها یا افزایش خطر عود ارتودنسی (به این معنی که دندان های شما به موقعیت اولیه خود باز می گردند).

محدودیت های دیگری نیز برای درمان تنها شش دندان جلویی شما وجود دارد. سرعت حرکت دندان های شما از نظر بیولوژیکی تعیین می شود. بنابراین یک زمان درمان کوتاه یا کاهش یافته ممکن است دندان های شما را کاملاً صاف نکند و آنها کمی شلوغ باقی بمانند. بعلاوه، وقتی کسی بیش از شش دندان جلویی اش لبخند می زند. این دندان معمولاً هشت تا ده دندان جلویی را شامل می شود و حتی ممکن است تمام دندان های بالایی را نیز شامل شود.

بنابراین تمرکز بر روی شش دندان جلویی، لبخند شما را کاملاً زیبا نمی کند.

همانند سایر روش های درمان ارتودنسی، قیمت نصب بریس برای شش دندان جلو ممکن است متفاوت باشد. به عنوان یک دستورالعمل کلی، بسته به هزینه های ارتودنتیست و نیازهای فردی شما ممکن است هزینه های بیشتری داشته باشد.

با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید

انواع درمانی که برای لبخند و مدت زمان درمان شما مناسب است به رابطه بین دندان ها و فک ها بستگی دارد. برای انجام دقیق ترین ارزیابی از سلامت لبخند باید با یک متخصص ارتودنسی مشورت کنید. آنها طیف وسیعی از گزینه ها را برای رفع نگرانی های شما در اختیار شما قرار می دهند. از بهبود زیبایی شش دندان جلویی گرفته تا بهبود نیش شما .

چه انتظاری از ارتودنسی دندانهای جلو باید داشته باشیم

ارتودنسی فاصله دندان جلو

ارتودنسی فاصله دندان جلو

دانستن اینکه چه انتظاری از نصب بریس بر روی دندانهای جلو دارید، بخش مهمی از روند نصب بریس ها است.

این مسئله واقعاً برای بسیاری از افراد جذاب است، خصوصاً افرادی که می خواهند در اسرع وقت روند کار را به پایان برسانند. هنگامی که فقط روی 6 دندان جلوی خود ارتودنسی انجام می دهید، می توانید یک بازه زمانی کوتاه از 4 تا 10 ماه را ببینید!

اما اگر دندان های میانی خط خود را از مرکز خارج کنید، چه می کنید؟ اگر دندان های شما صاف شده باشد اما دیگر نمی توانید به درستی گاز بگیرید ، چه می کنید؟

اینها نگرانی هایی است که شما ممکن است هنگام تصمیم گیری در مورد اینکه می خواهید یک راه حل سریع ارتودنسی داشته باشید، ممکن است از آنها آگاهی نداشته باشید. اگر نظر خود را تغییر دهید و می خواهید یک درمان کامل ارتودنسی در نیمه راه داشته باشید، چه می کنید؟ بازهم این موارد موضوعی است که باید قبل از انجام این نوع درمان مورد توجه قرار گیرد.

همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم، سرعت درمان و هزینه   پایین هر دو مزایای اساسی است که افراد می توانند هنگام استفاده از ارتودنسی بر روی شش دندان جلویی خود از آن نفی ببرند.