ارتودنسی ارزان به طور سنتی صورت می گیرد که باز هم هزینه های زیادی را شامل می گردد که اگر فرزندی دارید که به ارتودنسی نیاز دارد، می تواند حساب پس انداز شما را کاملا خالی کند.

ارتودنسی ارزان

بسیاری از افراد با دندان هایی صاف و طبیعی متولد نمی شوند. این به ژنتیک ما بستگی دارد و ما نمی توانیم آن را کنترل کنیم، اما آن چه که ما بر آن کنترل داریم این است که چه کاری می توانیم برای بهبود سلامت دهان خود انجام دهیم. استفاده از بریس برای چند سال بهترین راه برای رسیدن به لبخندی صاف و سالم است که همیشه آرزوی آن را داشتید، اما برای بسیاری از مردم هزینه بسیاری به همراه دارد.

ارتودنسی ارزان

ارتودنسی ارزان

ارتودنسی ارزان به طور سنتی صورت می گیرد که باز هم هزینه های زیادی را شامل می گردد که اگر فرزندی دارید که به ارتودنسی نیاز دارد، می تواند حساب پس انداز شما را کاملا خالی کند.

سلامت دهان و دندان شما یا کودک تان بسیار مهم است. دندان های کج زمینه پرورش پلاک و ذرات باقی مانده مواد غذایی است؛ زیرا مسواک زدن صحیح آن ها دشوار تر است که می تواند منجر به پوسیدگی دندان و بیماری لثه ای شود.

اگر پول واقعاً مانعی برای درمان شما است، امید خود را از دست ندهید. گزینه هایی برای شما وجود دارد که می تواند به مقرون به صرفه تر شدن درمان کمک کند و اکثر متخصصان ارتودنسی طرح هایی را عنوان می کنند که درمان ارتودنسی تا حد امکان برای شما ارزان تر تمام شود.

5 گزینه ارتودنسی ارزان و مقرون به صرفه

بریس ها ارزان نیستند. در واقع این هزینه بسیار مشهور است. شما همواره می شنوید که مردم مرتباً به این مرجع اشاره می کنند: “من توانایی پرداخت سیگار را ندارم. “من دو بچه دارم که بریس دارند. باید ساعات بیشتری را وقت بگذارم. ” از درمان ارتودنسی غالباً به عنوان یک بار مالی یا یک تعهد جدی یاد می شود که نیاز به تلاش در کار یا حتی تلاش اضافی دارد.

اما بریس ها نباید یک بار مالی باشند. در حقیقت، روش های زیادی برای به دست آوردن بریس های مقرون به صرفه یا مقرون به صرفه تر بودن درمان ارتودنسی وجود دارد. در این جا پنج روش برای انجام این کار آورده شده است:

قبلاً این گونه بود که شما فقط یک گزینه برای بریس ها داشتید. اکنون، شما گزینه های زیادی برای سبک و متریال دارید و هر یک به یک سرمایه گذاری متفاوت نیاز دارند. بریس های سنتی و فلزی کم هزینه ترین گزینه هستند.

بریس های Invalign ، سینی های پلاستیکی سفت و محکم که روی دندان ها قرار می گیرند، به طور معمول گران ترین گزینه هستند. بریس های سرامیکی مانند بریس های فلزی طراحی شده اند، اما سرامیک به رنگ دندان است؛ بنابراین این بریس ها معمولاً کمتر از بریس های فلزی مورد توجه قرار می گیرند. بریس های سرامیکی از نظر قیمت اغلب در جایی در وسط قرار می گیرند.

اگر به غیر از نوع بریس، هیچ نگرانی دیگری ندارید، ممکن است گزینه ارزان تری را برای بریس ها انتخاب کنید.

با دانشکده های دندانپزشکی تماس بگیرید.

در مورد دانشکده دندانپزشکی برای درمان ارتودنسی سوال کنید. یک دانشکده دندانپزشکی محلی ممکن است یک کلینیک ارتودنسی داشته باشد که درمان رایگان یا با هزینه کمتری را ارائه می دهد. دانش آموزان به عنوان بخشی از آموزش خود ملزم به ارائه خدمات درمانی تحت نظارت هستند، بنابراین نه تنها می توانید با دریافت معالجه از یکی از این کلینیک ها در هزینه خود صرفه جویی کنید، بلکه می توانید به دانش آموز کمک کنید تا تجربه ارزشمندی کسب کند.

با احتیاط این گزینه را انتخاب کنید؛ چرا که شما دانش آموزان را ملاقات می کنید، بنابراین بدیهی است که برخی از این خطرها وجود داشته باشد که شما بهترین درمان را دریافت نکنید. دانشجویان تحت نظارت هستند، اما هنوز هم جای خطا وجود دارد. در صورت انتخاب این گزینه فقط به بهترین دانشکده دندانپزشکی بروید.

ارتودنسی ارزان

ارتودنسی ارزان

حداکثر بیمه دندانپزشکی

اکثر برنامه های بیمه دندانپزشکی پوشش درمانی ارتودنسی را  فراهم نمی کنند. برخی حداکثر مبلغ را برای یک سال در نظر می گیرند و برخی نیز این مقدار را برای هر سال تحت پوشش قرار می دهند. برنامه های دیگر حداکثر مقدار را برای طول عمر درمان فراهم می کنند. به عنوان مثال، اگر شما یک سود یک میلیونی داشته باشید، فقط آن مبلغ را برای کل درمان بریس خود دریافت می کنید.

دندانپزشک شما می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که برنامه بیمه شما چه چیزی را ارائه می دهد یا می توانید خودتان با ارائه دهنده بیمه خود تماس بگیرید تا در مورد آن چه که دقیقاً تحت پوشش قرار دارد، بهتر عمل کنید.

درباره برنامه های پرداخت بپرسید.

در مورد برنامه های پرداخت سوال کنید. ممکن است نتوانید قیمت درمان را پایین بیاورید، اما ممکن است مقرون به صرفه تر شود. بسیاری از دندانپزشکان برنامه های پرداخت خود را از طریق خدماتی ارائه می دهند. غالباً، این برنامه ها با 0 درصد سود یا نرخ بهره پایین در دسترس هستند. همچنین ممکن است گزینه هایی برای دست کاری در طول مدت بازپرداخت داشته باشید که به شما کمک می کند، پرداخت های ماهانه را در بودجه خود کم و مناسب انجام دهید.

ارتودنسی ارزان

ارتودنسی ارزان

برای کمک به دندانپزشکی اقدام کنید.

بعضی اوقات، هیچ میزان تخفیف یا گزینه پرداختی وجود ندارد که بتواند درمان ارتودنسی را برای برخی از بودجه ها امکان پذیر کند. با این حال درمان برای سلامتی دندان لازم است. برخی از دندانپزشکان برای کسانی که توانایی پرداخت هزینه کامل درمان را ندارند، برنامه های کمکی را ارائه می دهند. از دندانپزشک خود بخواهید که آیا چنین برنامه ای یا از طریق مطب یا سازمان دیگری در دسترس است.

شما مجبور نیستید از درمان ارتودنسی به دلیل امور مالی، اجتناب کنید. روش های زیادی برای مقرون به صرفه کردن درمان وجود دارد یا با کاهش هزینه یا کمک با پرداخت دوره ای.

هنگامی که با دندانپزشک مجرب ملاقات می کنید، در مورد تمام گزینه های درمان خود و همچنین روش های بالقوه برای پس انداز، اطلاعات خواهید گرفت. در صورت لزوم برنامه های پرداخت و کمک ارائه می شود.

علاوه بر درمان ارتودنسی، خدمات دندانپزشکی کاملی از جمله معاینات و تمیز کردن دندان، پر کردن، سفید شدن دندان، روکش، لثه درمانی، دندان مصنوعی( پروتز دندان ) و موارد دیگر نیز ارائه می شود.