ارتودنسی زودبازده

اصلاح ناهماهنگی های دندان ها، دهان و فک نیازمند روش های ارتودنسی است و بیشتر این روش ها بسیار زمانبر و پرهزینه هستند. سوای از طولانی بودن مدت زمان ارتودنسی، عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که هزینه های اصلاح عدم تراز دندان ها و فک را افزایش میدهند.

اطلاع از هزینه ارتودنسی یکی از مهمترین عوامل تصمیم گیری درباره انجام درمان ارتودنسی بیماران است، ما سعی می‌کنیم قیمت ارتودنسی را با شرایط عالی ارائه کنیم تا کسی به دلیل هزینه‌های زیاد درمان مجبور به تحمل ناهنجاری‌های فک و دندان نباشد.

به خاطر همین موضوع هزینه ارتودنسی دندان معمولا زیاد است و شاید خیلی از افراد به این خاطر اقدام به صاف کردن و اصلاح ناهماهنگی های دندانی خود نکنند؛ اما اگر شما دندان هایی ناصاف، شلوغ و نامرتب دارید بدون در نظر گرفتن قیمت ارتودنسی زودبازده دندان را حتما انجام درمان کنید.

 

عدم درج زمان و قیمت ارتودنسی

احتمالا بارها و بارها در اینترنت عباراتی مانند زمان، قیمت یا هزینه خدمات دندانپزشکی مانند هزینه ایمپلنت دندان، هزینه لمینت دندان و … را جستجو کرده اید اما هیچگاه نتوانسته اید قیمت و حدود زمان هیچکدام را پیدا کنید؛ زیرا اصولا هیچ جایی هزینه ها را درج نمیکنند. در خصوص ارتودنسی نیز قضیه به همین شکل است؛ اما چرا؟

چرایی این موضوع را باید در عوامل تاثیر گذار بر روند درمان ها و پروسه های ارتودنسی جستجو کرد. مشکل هر شخص و شدت آن، منحصر به فرد است. اینطور نیست که همه افرادی که به یک کلینیک دندانپزشکی یا مطب یک متخصص ارتودنسی بروند با یک روش درمان شوند یا تمام مراحل درمان مشابه هم است. برخی ها مشکلات جزئی دارند و برخی دیگر مشکلات بسیار شدید که حتی ممکن است نیازمند عمل جراحی فک باشد؛ بنابراین نوع دستگاه های ارتودنسی بکار رفته برای اصلاح مشکل و همچنین مدت زمان درمان نیز متفاوت خواهد بود. همه این ها باعث میشود قیمت ارتودنسی متغییر است و تنها با مراجعه حضوری به یک متخصص ارتودنسی و بعد از ارزیابی های حرفه ای قابل برآورد است.

 

عوامل تاثیر گذار بر ارتودنسی زودبازده

در بخش قبل خواندید که هیچ جا یک قیمت ثابت برای ارتودنسی عنوان نمیکنند؛ زیرا بسته به عوامل مختلفی مدت زمان ارتودنسی دندان متفاوت است. شما با دانستن این فاکتورهای تاثیر گذار میتوانید محدوده ای از این زمان را در اختیار دارید. مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی زود بازده عبارت اند از:

 1. سن و سال بیمار
 2. نوع مشکل
 3. شدت مشکل
 4. مدت زمان درمان
 5. نوع سیستم ارتودنسی یا تجهیزات بکار رفته در طول درمان
 6. نوع پوشش بیمه (معمولا بیمه تکمیلی)
 7. شخص متخصص ارتودنسی دندان
 8. محدوده جغرافیایی شما
 9. تغییرات و نوسانات ارزی (برای برخی از دستگاه های ارتودنسی خارجی و وارداتی)
 10. و غیره

 

ارتودنسی زودبازده-2

ارتودنسی زودبازده

 

قیمت هر روش ارتودنسی دندان چقدر است

با در نظر گرفتن مهمترین فاکتورهای عنوان شده در بخش قبل، ما به معرفی شناخته شده ترین روش های ارتودنسی دندان میپردازیم و قیمت ارتودنسی دندان با هر کدام را به صورت حدودی درج خواهیم کرد. دقت کنید که این قیمت ها حدودی هستند و صرفا حداقل و حداکثر هزینه ارتودنسی دندان را شامل میشود.

 

معایب ارتودنسی زودبازه

ارتودنسی کوتاه مدت عموما یک هفته پس از قرار دادن براکت توسط متخصص ارتودنسی لثه، جراحی کوچک در دهان فرد انجام می‌شود. این عمل جراحی سرپایی از طریق بی حس کردن دندان به منظور اصلاح و تغییر لثه ها است. حرکت دندان را به سمت موقعیت، مطلوب و بهتر تسهیل می شود. درد ناشی از عمل جراحی و معمولا به اندازه عمل جرم گیری و پاکسازی دندان است. به دلیل حرکت سریع دندان ها بیمار احساس خارش در لثه دارد. حرکت سریع دندان ها به منظور تنظیم براکت در دوره زمانی کوتاه تری انجام می‌شود.

در حقیقت تاثیرات جلسات چند ماه ارتودنسی کوتاه مدت به اندازه بازه زمانی دو تا سه ساله است. تنظیم براکت ها با روش‌های دیگر ارتودنسی انجام می شود در نتیجه در ارتودنسی کوتاه مدت بیمار با فاصله کمتری باید جهت تنظیم براکت ها به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کند. یکی از معایب بزرگ ارتودنسی کوتاه مدت، قیمت این نوع ارتودنسی است و گرانترین نوع ارتودنسی به شمار می آید و اکثر شرکت‌های بیمه این عمل را تحت پوشش قرار نمی دهند. چنانچه دندان ها به اصلاح زیادی نیاز داشته است. نمی تواند از این نوع حسی استفاده کرد و باید مانند گذشته، از ارتودنسی ها با روش‌های قدیمی استفاده کرد.

 

هزینه تقریبی ارتودنسی

پرداخت هزینه ارتودنسی به این صورت است که یک سوم از هزینه به عنوان پیش پرداخت و مابقی طی 10 تا 12 ماه قسط در طول درمان شما به صورت ماهیانه دریافت می شود. برخی در هنگام لبخند زدن فقط دندان های بالایشان پیداست پس فقط به ارتودنسی فک بالا اهمیت می‌دهند؛ چون که در معرض دید هم هست بیشتر تمایل دارند که ارتودنسی نامرئی فک بالا را انجام دهند. البته باید بدانید که ارتودنسی صرفا جنبه زیبایی ندارد بلکه درمانی هم محسوب می‌شود.

قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا، در کفه قیمت تفریبی ارتودنسی قرار دارد و حداقل قیمت ارتودنسی نامرئی است؛ بنابراین با توجه به عواملی که گفته شد حتی نمی‌توان هزینه تقریبی ارتودنسی نامرئی را بیان کرد و قیمت ارتودنسی نامرئی را متخصص ارتودنسی با توجه به وضعیت دندان‌های بیمار مشخص می‌کند؛ اما می‌توان گفت قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا و پایین تقریبا یکسان است. فراموش نکنیم عواملی مانند برند ارتودنسی نامرئی، بر قیمت ارتودنسی نامرئی فک بالا اثر خواهد گذاشت.

 

هزینه ارتودنسی دیمون با بریس های سِلف لایتینگ

ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روشهای درمان و اصلاح فرم ناهماهنگ دندان ها است. ارتودنسی با این روش بسیار راحتر بوده و طول دوره درمان نیز کمتر است. این روش درد کمتری دارد و همچنین نیاز بسیار کمی به جلسات تنظیم سیم دارد. هزینه ارتودنسی دندان با روش دیمون گرانتر از بریس های فلزی معمولی است.

هزینه های اضافی که باید در نظر گرفته شود، به شرح زیر است:

 • هزینه مشاوره اولیه

اولین مرحله برای هر پروسه دندانپزشکی جلسه ویزیت و ارزیابی است. برخی از متخصصان برای این جلسه هزینه ای دریافت نمیکنند و برخی دیگر نیز این جلسه را جزو هزینه ها و قیتم ارتودنسی دندان برای شما در نظر میگیرند. اگر قصد شما این است که تمام کارهای درمان را در یک کلینیک دندانپزشکی خوب انجام دهید هیچ هزینه ای برای جلسه ارزیابی درخواست نمیشود.

 • تمیز کردن دندان ها با روش هایی مثل جرمگیری و بلیچینگ دندان

اگر قرار است شما دندان های خود را ارتودنسی کنید باید پیش از نصب دستگاه ها تمام دندان های شما جرم گیری یا بلیچینگ شده و تمیز شوند. دلیل این کار این است که درمان ارتودنسی طولانی است و دندان ها به طبع کثیف شده یا جرم میگیرند. انجام جرمگیری در طول ارتودنسی دشوار است و بعضا انجام نمیشود. برای همین شما باید پیش از درمان این کار را انجام دهید.

bit.ly/3aABNMp

منبع: ibit.ly/QTh3