حلقه ارتودنسی از فولاد ضد زنگ ساخته شده و کاملا روی دندان پیچیده می شود. نوار ها ممکن است فقط روی دندان های پشتی استفاده شوند یا می توانند بخشی از یک مجموعه بریس فلزی باشند. آن ها یک نقطه اتصال بسیار با دوام و محکم برای اصلاحات عمده و پوشش سر را فراهم می کنند. نوار ها اغلب به عنوان بخشی از خدمات ارتودنسی برای کسانی که نیاز به بستن شکاف های مهم یا تراز بندی مجدد بایت دارند، استفاده می شود، سایر کاندیدا های حلقه ارتودنسی عبارت اند از:

 • بزرگسالانی که دندان های شان به راحتی حرکت نمی کند.
 • شرکت کنندگان در ورزش های تیمی
 • کودکانی که دندان های آن ها کاملا رشد نکرده اند.
 • افرادی که پر کننده های بزرگی دارند.

حلقه ارتودنسی

مزایای حلقه ارتودنسی برای درمان چیست

حلقه ارتودنسی از براکت های باند شده قوی تر هستند و شل شدن آن ها کمتر است. آن ها اجازه می دهند که درمان ارتودنسی سریع تر پیشرفت کند و دندان ها برای برخی از افراد به طور موثرتر صاف شود؛ در حالی که براکت های سرامیکی شفاف کمتر دیده می شوند، می توان از آن ها به صورت ترکیبی استفاده کرد تا ظاهری تقریبا نامرئی روی دندان های جلویی داشته باشد، در حالی که از پشتیبان قوی استفاده می کند.

 

روند نصب حلقه ارتودنسی

برای نصب حلقه ارتودنسی دو قرار نیاز است. برای تعیین سایز بندی ممکن است نمونه از دندان های شما ایجاد شود، در اولین قرار ملاقات، اسپیسر ها برای ایجاد یک شکاف وارد می شوند که به شما اجازه می دهد حلقه ها در قرار دوم نصب و محکم شوند.

 

روند نصب ارتودنسی ثابت عبارت اند از

 • متخصص ارتودنسی جدا کننده های الاستیک را بین دندان ها قرار می دهد که نوار هایی را دریافت می کند و اندازه کلی را تعیین می نماید.
 • یک هفته یا بیشتر از قرار ملاقات ها اجازه می دهد تا دندان ها کمی از هم دور شوند. در این مدت از استفاده از نخ دندان و خوردن غذا های چسبناک خودداری کنید.
 • جدا کننده ها در قرار بعدی برداشته می شوند، باند ها از نظر اندازه آزمایش شده و در صورت لزوم تنظیم می شوند. هنگامی که تناسب کامل است، دندان های شما جلا می یابند و نوار ها با چسب دندان محکم می شوند.
 • نوار ها برای مدت زمان درمان ارتودنسی در محل خود باقی می مانند، متصل به سیم و یا براکت ها، حرکت تدریجی را ایجاد کرده که دندان های شما را صاف می کند.

 

چگونه از حلقه ارتودنسی خود مراقبت کنیم

حلقه ارتودنسی روی دندان بسیار ایمن هستند، اما ماندگار نیستند، اگر فشار زیادی به دندان وارد شود، می توانند سست شوند. از آن جا که نوار ها کاملا دندان را احاطه کرده اند، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن برای جلوگیری از پوسیدگی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نکاتی هستند، به ماندگاری حلقه ارتودنسی کمک می کنند، عبارت اند از

 • از گاز گرفتن یخ، هسته ذرت بو داده، یا آب نبات سفت و سخت خودداری کنید.
 • جویدن قلم و مداد را متوقف کنید.
 • از کارامل چسبناک، آدامس و تافی دور باشید.
 • اگر شب ها در خواب دندان های خود را خرد می کنید، از نگهدارنده استفاده کنید.
 • از سفید کردن دندان ها که باعث ایجاد لکه های تیره روی نوار ها و براکت ها می شود، خودداری کنید.
 • در صورت لقی یا لغزش حلقه، بلافاصله با ارتودنتیست خود تماس بگیرید.

 

آیا بریس ها هر روز دندان های شما را حرکت می کنند؟

این احساسات معمولا از ظاهر و درد بریس ها و همچنین مدت زمان استفاده از بریس ها ناشی می شود. بریس ها به نگهداری مناسب، اقدامات دقیق مراقبت از بهداشت دندان و صبر نیاز دارند.

چه مدت باید از بریس استفاده کرد

کل مدت زمان استفاده از بریس به میزان درمان و اصلاح مورد خاص شما بستگی دارد؛ با این حال، طول مدت زمان متوسط ​​24-28 ماه است. دندان هایی که نیاز به درمان گسترده دارند، ممکن است بریس ها را تا 36 ماه تضمین کنند.

چرا درمان بریس ها این قدر طول می کشد

بریس ها به عنوان تغییر تدریجی دندان به صبر و حوصله نیاز دارند؛ در حالی که دندان ها به طور روزمره به طور مرتب صاف می شوند، بریس ها اطمینان حاصل می کنند که حرکت خیلی آهسته یا سریع نیست. حرکت دندان ها باید با جدول زمانی همبستگی آن به موقع باشد.

آیا ارتودنسی درد دارد؟

دندان هایی که خیلی سریع حرکت می کنند، به استخوان نگهدارنده زمان کافی برای رشد نداده و در نتیجه باعث ناراحتی یا درد شدید می شوند. از طرف دیگر، حرکت غیر طبیعی دندان می تواند منجر به تحلیل ریشه شود، تحلیل ریشه نوعی بیماری دندانی است که طول ریشه دندان شما به طرز ناراحت کننده ای کوتاه می شود. تحلیل ریشه می تواند منجر به آسیب جبران ناپذیر دندان و آسیب به لثه شود. حتی اگر 18-36 ماهگی را می توان به طرز آزار دهنده ای در نظر گرفت؛ اما هدف این است که بریس ها حرکت دندان های شما را در سریع ترین زمان ممکن به سمت هم ترازی به حداکثر برسانند.

چگونه بریس ها دندان های من را حرکت می دهند

حرکت دندان باعث می شود تا استخوان دندان کناری به جلو کشیده شود و سپس دوباره در کنار آن رشد کرده تا در موقعیت جدید ثابت بماند. دندان ها با طراحی منتقل می شوند. بریس ها به عنوان کامپوزیت بیو مکانیکی عمل می کنند که نحوه تغییر دندان های شما به موقعیت های جدید را شکل می دهد. آن ها روش گام به گام را برای دندان ها ایجاد می کنند تا در رعایت زمان بندی درمان به درستی تغییر مکان دهند.

 

چه زمانی متوجه تغییرات دندان های خود خواهم شد

باید انتظار داشته باشید که تقریبا 4 هفته پس از اتصال، جا به جایی جزئی در دندان های خود مشاهده کنید. شیفت های بزرگ تر که بیشتر به چشم می آیند، به زمان بیشتری احتیاج دارند؛ زیرا بعد از تقریبا 2-3 ماه قابل توجه می شوند. تمرین عادات گسترده بهداشت دندان و ملاقات های ارتودنسی به موقع، برنامه درمانی را از تأخیر ناخواسته محافظت می کند.

بیشتر بخوانید :

ارتودنسی ارزان 

ارتودنسی سرامیکی