ارتودنسی دیمون فقط در مورد میله ها و سیم های انقلابی نیست، بلکه یک روش کاملا جدید برای درمان بیماران است. درمان سنتی اغلب نیاز به برداشتن دندان های سالم یا استفاده از منبسط کننده های کام برای ایجاد فضا دارد. این روش غالبا ناخوشایند است، مدت بیشتری طول می کشد و می تواند قوس باریک تری داشته و نیم رخ صافی ایجاد کند، لبخند های دیمون لبخند های کامل و طبیعی 10 دندانی است که با نیرو های حساس از نظر زیست شناختی به دست می آید و به طور خاص برای بهبود نتیجه کلی صورت هر بیمار طراحی شده است

 

بریس های خود تنظیم کننده دیمون نیاز به کراوات الاستیک یا فلز را از بین می برد. با بریس های بدون کراوات دیمون می توانید بدون سفت شدن، درمان را تجربه کنید. سیم ها دارای تکنولوژی بالای سبک هستند که دندان ها را سریع تر حرکت می دهند و نیاز به تنظیمات کمتری دارند. یک روش درمانی جدید اثبات شده از نظر بالینی که دندان های شما را مرتب می کند و زیبایی صورت شما را افزایش می دهد، معمولا بدون کشیدن و گسترش سریع کام شکل می گیرد، ارتودنسی دیمون است.

ارتودنسی دیمون

تفاوت بریس های سنتی و دیمون

بریس های سنتی در سمت چپ با الاستیک بسته می شوند که باعث اصطکاک و فشار شده و درمان را کند تر می کنند. بریس های دیمون از مکانیزم لغزشی برای نگه داشتن سیم استفاده می کنند که به دندان ها اجازه می دهد آزاد تر، سریع و راحت حرکت کنند. بریس های دیمون به گونه ای طراحی شده اند که راحت تمیز شوند. بدون بند های الاستیک که پلاک ها را جذب و جمع می کند، بریس های دیمون بهداشت دندان را در طول درمان آسان می کنند.

چه تفاوتی بین بریس های دیمون و بریس های سنتی وجود دارد

هر نوع بریس مزایا و معایب خاص خود را دارد و ما در حال بررسی تفاوت های ارتودنسی دیمون و سنتی هستیم.

 

بریس ها چگونه عمل می کنند

برای درک تفاوت های بریس های سنتی و دیمون، باید اصول حاکم بر همه وسایل ارتودنسی را بدانید. بریس ها با فشار دادن روی دندان ها، با هدف تراز کردن آن ها، عمل می کنند، این فشار باعث کشیدگی و فشرده سازی رباطی می شود که دندان های شما را در لثه نگه داشته و دندان ها را در جهت مورد نظر کمی حرکت می دهد. دندان ها شل می شوند و این باعث می شود استخوان جدید رشد کند تا بتواند آن ها را در موقعیت جدید خود حمایت کند، این فرآیند در مدت زمان حداقل 6 ماه تکرار می شود تا با خیال راحت دندان ها را به سمت تراز حرکت می دهد.

 

بریس های سنتی

بریس های سنتی، از براکت هایی استفاده می کنند که به دندان شما متصل هستند و از یک سیم قوس دار ویژه استفاده می کنند که فشار را وارد می کند و معمولا از یک نوار لاستیکی رنگی استفاده می کنند تا سیم را به براکت های دندان متصل کنند که به عنوان بستن متعارف شناخته می شود؛ در طول درمان، متخصص ارتودنسی حرکت دندان ها، سفت شدن و تنظیم فشار قوس سیم روی دندان ها را ارزیابی می کند. مسئله اصلی ذکر شده در این روش اصطکاک ایجاد شده بین بریس و سیم است که می تواند باعث ناراحتی قابل توجهی برای استفاده کننده شود.

 

تفات اصلی بریس های دیمون و سنتی

تفاوت اصلی بین بریس های دیمون و بریس های سنتی در نحوه نگه داشتن سیم به براکت های روی دندان شما است. بریس های سنتی از نوار های الاستیک یا سیم های ظریف برای بستن سیم به داخل براکت ها استفاده می کنند؛ از طرف دیگر، بریس های دیمون از مکانیزم لغزشی منحصر به فرد استفاده می کنند و به دندان های شما اجازه حرکت بیشتر می دهند و اصطکاک را کاهش می دهند.

مزیت های ارتودنسی دیمون

ارتودنسی دیمون ادعا می کند که این نتیجه درمانی است که برای سفت شدن سیم ها به مراجعه کمتر به متخصص ارتودنسی نیاز دارد و دندان ها را سریع تر حرکت می دهد و معمولا بدون کشیدن دندان نتیجه بخش هستند، نوار های لاستیکی مورد استفاده در بریس های سنتی می توانند از باکتری ها و پلاک ها استفاده کنند که در بریس های دیمون این گونه نیست.

تفاوت ارتودنسی معمولی با ارتودنسی دیمون چیست؟

برخلاف براکت های سنتی که به طور منظم باید سفت و تنظیم شوند. براکت های دیمون از یک مکانیزم کشویی استفاده می کنند که در آن سیم به براکت متصل می شود؛ همانطور که دندان ها در حال تراز شدن هستند، این براکت ها نیز به صورت طبیعی حرکت می کنند، این قابلیت موجب راحتی، ظاهر بهتر و توانایی مهیا کردن نتایج بهتر در زمان کمتر می شود. بریس دیمون از روش های متنوعی برای حرکت دادن دندان ها به محل درستشان استفاده می کنند. این سیستم از 3 نوع براکت رنگی، شفاف و فلزی استفاده می کند، اگر از براکت های شفاف و همرنگ دندان در دیمون استفاده شود میتوان نوع درمان شما را ارتودنسی نامرئی در نظر گرفت.

 

هزینه درمان در ارتودنسی دیمون

در ارتودنسی با توجه به روش درمان و نوع مواد استفاده شده هزینه ارتودنسی متفاوت است. ارتودنسی دیمون به دلیل استفاده از براکت هایی با قفل و بست خودکار گران تر از ارتودنسی با براکت های معمولی است، البته نا گفته نماند که تعداد جلسات مراجعه به متخصص ارتودنسی برای تنظیمات و بررسی مجدد دستگاه ارتودنسی در محاسبه های هزینه ها بی تاثیر نمی باشد.

چگونگی استفاده از ارتودنسی دیمون

هنگام استفاده از ارتودنسی سنتی باید هر 6 تا 8 هفته یک بار به متخصص ارتودنسی مراجعه کنید، با ارتودنسی دیمون، فواصل بین مراجعات طولانی‌تر می‌شود. مراجعه به متخصص هر 10 هفته یک بار کافی است؛ پس از اینکه دندان‌ها به وضعت رضایت بخش رسیدند، زمان برداشتن بریس‌های دیمون فرا می‌رسد. بریس‌های دیمون را می‌توان به راحتی با یک ابزار خاص جدا کرد. این فرایند معمولا بسیار ساده بوده و حدود پانزده دقیقه طول می‌کشد؛ به دلیل اینکه هیچ فشاری به دندان‌ها وارد نمی‌شود، جلسات معاینه بسیار کمتر دردناک خواهند بود، تنظیم سیم‌ها تنها شامل باز و بسته کردن یک در می‌باشد.