ارتودنسی تهران

ارتودنسی تهران  چه ویژگی هایی دارد ؟ وجود دندان هایی بهم ریخته، کوتاه و بلند و فکی نامتناسب، تاثیر بسیار بدی در ظاهر شما دارد. این عوامل می توانند زیبایی شما را تحت تاثیر قرار داده و از میزان جذابیت شما بکاهند. یک چهره ی جذاب، می تواند در اولین برخورد بسیار تاثیر گذار باشد؛ به همین دلیل است که داشتن دندان های ناهماهنگ و نامتناسب، می تواند تاثیر زیادی در اعتماد به نفس شما بگذارد و شما را از برقرار کردن یک ارتباط اجتماعی باز دارد. ارتودنسی تهران روشی است که می تواند زیبایی را به دندان ها و لبخند شما هدیه کند.

پیامد های دندان های کج و نامرتب

به علاوه دندان هایی کج و نامرتب، ممکن است سلامت دهان و دندان های شما را به خطر بیندازند؛ زیرا وجود چنین دندان هایی می تواند دسترسی شما را به نقاط مختلف دهان محدود کرده و مانع از زدن درست مسواک و نخ دندان شود. طبیعی است که اگر بهداشت دهان و دندان هایتان را به خوبی رعایت نکنید، دندان های شما دچار خرابی و پوسیدگی خواهند شد. در نتیجه داشتن دندان هایی مرتب و ردیف شده، هم باعث می شود که شما زیباتر به نظر برسید و هم سلامتی شما را بهبود می بخشد.

برای داشتن دندان هایی مرتب، سالم و زیبا چه باید کرد؟

راه حل دندان پزشکی که برای حل مشکلات دندان ها و فک وجود دارد، ارتودنسی است. با انجام عمل ارتودنسی، شما می توانید به لبخند جذابی که آرزویش را دارید، دست پیدا کنید و برای همیشه با دندان های زشت و نامتناسب خداحافظی کنید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی دندان، یکی از شاخه های علم دندان پزشکی است که به اصلاح و برطرف کردن مشکلات و ناهنجاری های فک و دندان های بیماران می پردازد. انجام ارتودنسی، توسط یک دندانپزشک متخصص، دوره دیده و ماهر انجام می شود. دندانپزشک متخصص ارتودنسی، ارتودنتیست نامیده می شود.

برای این کار، دندانپزشک ابتدا وضعیت دهان و دندان های بیمار را به طور کامل معاینه کرده و مورد بررسی قرار می دهد. سپس در این زمینه به بیمار مشاوره داده و راهکارهای مناسب را با وی در میان می گذارد. در مرحله ی بعدی، دندانپزشک متخصص شما از دندان هایتان قالب تهیه کرده و این قالب ها را برای ساخت دستگاه های ارتودنسی، به لابراتوار می فرستد. پس از این که بریس های ارتودنسی آماده شدند، دندان پزشک آن ها را بر روی دندان های شما قرار می دهد.

ارتودنسی تهران 

 

طول دوره درمان ارتودنسی

برای تنظیم این دستگاه های ارتودنسی، شما باید هر چند وقت یک بار، توسط دندانپزشک خود شوید شوید. زمان و تاریخ این ملاقات ها توسط دندانپزشک شما تعیین شده و معمولا او در این جلسات، بریس های ارتودنسی شما را تنظیم می کند. فشاری که توسط این دستگاه ها به دندان های شما وارد می شود، دندان های شما را به مرور زمان جا به جا کرده و باعث قرار گیری آن ها در محل مناسب خود، می شود. زمان تقریبی برای گرفتن نتیجه مطلوب از انجام ارتودنسی به سن شما، میزان و شدت ناهنجاری های دندان ها شما، نوع ناهنجاری و… بستگی دارد. اما این زمان به طور میانگین یک الی سه سال خواهد بود.

چگونه یک دندانپزشک متخصص خوب برای انجام ارتودنسی پیدا کنیم؟

با توجه به این که  انجام ارتودنسی، یک درمان زمانبر و نسبتا پر هزینه است، برای گرفتن بهترین نتیجه از انجام این کار، بهتر است آن را به یک دندانپزشک خوب و متخصص واگذار کنید. با وجود کلینیک های دندان پزشکی متعدد در شهر تهران، چگونه می توان یک دندان پزشک ارتودنتیست مناسب و توانمند پیدا کرد؟ یک دندانپزشک مناسب برای انجام ارتودنسی، باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در این قسمت، ما با جمع آوری یک سری نکات، کوشیده ایم تا به شما کمک کنیم یک دندانپزشک مناسب پیدا کرده و با خیال راحت، انجام ارتودنسی دندان هایتان را به او بسپارید.

چند نکته ی مهم در انتخاب یک دندان پزشک خوب برای انجام ارتودنسی

تخصص دندانپزشک

انجام ارتودنسی بر روی دندان ها، نیازمند تخصص و مهارت ویژه ای در این زمینه بوده و آن را نباید به هر دندانپزشکی سپرد. دندانپزشکی که می تواند در این حوزه فعالیت کند، باید یک دوره ی سه الی چهار ساله در زمینه ی انجام ارتودنسی بر روی دندان ها را گذرانده باشد.

جستجو در سایت ها و کلینک ها

شما می توانید از طریق پیگیری نظراتی که در سایت ها، مجله ها و… درمورد کلینیک های دندان پزشکی وجود دارند، نسبت به انتخاب دندانپزشک مورد نظرتان اقدام کنید. همچنین پرس و جو و مشاوره گرفتن از افرادی که پیش تر به کلینیک های دندانپزشکی مختلف مراجعه کرده اند، می تواند مفید و تاثیر گذار باشد. شما می توانید با افراد مختلف که قبلا تجربه انجام ارتودنسی را داشته اند، صحبت کنید و از آن ها سوال کنید که آیا از دندانپزشک خود و نتیجه ی کار رضایت دارند یا خیر.

تجهیزات کلینیک یا مطب

کلینیک هایی که از دستگاه های جدید و پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا استفاده می کنند، می توانند انتخاب مناسبی برای شما باشند؛ زیرا استفاده از دستگاه ها و تکنولوژی های جدید، می تواند به انجام خدمات درمانی در مدت زمان کمتر، با دقت بیشتر و تحمل درد کمتر کمک بسیار زیادی کند.

رضایت بیماران

یک دندان پزشک خوب و مناسب، دندان پزشکی است که تمامی فعالیت هایش بیمار محور باشند؛ یعنی رضایت و راحتی بیمار را باید در اولویت قرار داده و تمامی فعالیت هایش در جهت جلب خشنودی او باشد. کارکنان یک کلینیک دندانپزشکی خوب، باید همواره به دنبال راه حل های جدیدی برای بهبود نتیجه ی درمان، راحتی و رضایت بیماران و مراجعه کنندگان باشند.

پیگیری بیماران

یک دندان پزشک خوب و مناسب، باید دائما پیگیر وضعیت بیماران خود بوده و از پیش روی درمان در یک سیر و جهت مناسب، مطمئن شود.

هزینه ی انجام ارتودنسی در تهران چقدر است؟

یک عدد و مبلغ قطعی برای هزینه های مربوط به انجام ارتودنسی وجود ندارد و هزینه های انجام این کار، بسته به نوع ناهنجاری، نوع ارتودنسی انجام شده، شدت مشکل، دندان پزشک ارتودنتیست شما و حتی منطقه ی جغرافیایی که در آن این کار را انجام می دهید، متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از هزینه های درمانی مربوط به انجام ارتودنسی بر روی دندان هایتان، بهتر است به یک مطب دندان پزشکی مراجعه کنید. دندان پزشک متخصص، پس از معاینه و بررسی دندان های شما، مبلغ تقریبی برای انجام ارتودنسی را به شما پیشنهاد خواهد کرد.

ارتودنسی تهران